AX7PAF1-166.6667
Description
XTAL OSC XO 166.6667MHZ LVPECL
DataSheet
AX7PAF1-166.6667 PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AX7
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:166.6667 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):94mA
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)