DSC1221DA2-25M00000
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
OSC MEMS SMD HIGH PERFORMANCE
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSC1221DA2-25M00000 PDF
Type Description
Series:DSC12X1
Package:Tube
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):27mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)