540BAA156M250ABGR
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED
Catalog
Oscillators
DataSheet
540BAA156M250ABGR PDF
Type Description
Series:Ultra™ Si540
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):111mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.056" (1.43mm)