511ABA250M000AAG
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
511ABA250M000AAG PDF
Type Description
Series:Si511
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:250 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):43mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)