595AF248M832DG
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 248.8320MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
595AF248M832DG PDF
Type Description
Series:Si595
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:248.832 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±70ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):135mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)