
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 356C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 87.35154 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±50ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 65mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.073" (1.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 356C873B3C2T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 300.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCMOS
XTAL OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
CAP CER 0.1UF 25V U2J 1812
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603
CONN RCPT MALE 66POS CRIMP
XTAL OSC VCXO 87.351542MHZ HCMOS