JT3251A0027.000000
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 27.0000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
JT3251A0027.000000 PDF
Type Description
Series:SaRonix-eCera™ JT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:27 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±500ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.045" (1.15mm)