SG-8002JA 37.5000M-PCML3 ROHS
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 37.5000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-8002JA 37.5000M-PCML3 ROHS PDF
Type Description
Series:SG-8002JA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:37.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):28mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension:0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)