8P-38.400MDG-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
8P-38.400MDG-T PDF
Type Description
Series:8P
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:38.4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±500ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)