SIT3521AI-2C333-GL24.000000T
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC DCXO 24.0000MHZ LVDS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT3521AI-2C333-GL24.000000T PDF
Type Description
Series:SiT3521, Elite Platform™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:DCXO
Frequency:24 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±600ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):89mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-VQFN Exposed Pad
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)