595CG38M7853DG
Description
XTAL OSC VCXO 38.7853MHZ CMOS
DataSheet
595CG38M7853DG PDF
Type Description
Series:Si595
Package:Strip
Type:VCXO
Frequency:38.7853 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±35ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):100mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)