MX553BBA156M250
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
DataSheet
MX553BBA156M250 PDF
Type Description
Series:MX55
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.375V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):120mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)