356P1000B3I3T
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
356P1000B3I3T PDF
Type Description
Series:356P/L
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):88mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.073" (1.85mm)