334C1250B4I2T
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
334C1250B4I2T PDF
Type Description
Series:334C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:125 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±30ppm
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):65mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CE3392-51.840
CE3392-51.840
XTAL OSC XO 51.8400MHZ HCMOS SMD