SIT5156AI-FK-33E0-54.000000X
Description
OSC MEMS XO 54.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT5156AI-FK-33E0-54.000000X PDF
Type Description
Series:SiT5156, Elite Platform™
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:TCXO
Frequency:54 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±500ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):53mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.042" (1.06mm)