XLP725670.000000X
Description
XTAL OSC XO 670.0000MHZ LVPECL
DataSheet
XLP725670.000000X PDF
Type Description
Series:XL
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:670 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):72mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)