XLH53V040.000000X
Description
XTAL OSC VCXO 40.0000MHZ HCMOS
DataSheet
XLH53V040.000000X PDF
Type Description
Series:XL
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:40 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)