
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si591 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 148.5 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 125mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 591EB148M500DGR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 77.7600MHZ HCMOS SMD
CLCC 3.20X2.50X0.95 MM, 2.10MM P
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
N-SJ/SMA-SJ G316 60I
ERC-55-201 10K .1% T-9 RNC60J100
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
IC REG LINEAR 3.3V 120MA SC70-5