XLH725048.000000I
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ HCMOS SMD
DataSheet
XLH725048.000000I PDF
Type Description
Series:XL
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:48 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)