578L144CAT
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCTCXO 14.4000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
578L144CAT PDF
Type Description
Series:578
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:14.4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)