VG-4231CA 12.2880M-TDRC
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 12.2880MHZ CMOS SM
Catalog
Oscillators
DataSheet
VG-4231CA 12.2880M-TDRC PDF
Type Description
Series:VG-4231CA
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:12.288 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±35ppm
Absolute Pull Range (APR):±80ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):10mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)