TC50N5A32K7680
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
TC50N5A32K7680 PDF
Type Description
Series:TC50
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:32.768 kHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)