CHT70C3742PLT
Description
XTAL OSC XO 37.40MHZ 3.3V SMD
DataSheet
CHT70C3742PLT PDF
Type Description
Series:CHT70
Type:XO (Standard)
Frequency:37.4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)