
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ClearClock™ AX7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 350 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CML |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 68mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AX7MCF4-350.0000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ SNWV
XTAL OSC XO 77.7600MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC VCXO 54.0000MHZ LVDS
CAP CER 0805 11PF 16V ULTRA STAB
CONN HDR 6POS 0.25 TIN PCB
XTAL OSC XO 350.0000MHZ CML SMD
INSERT MALE 2POS SOLDER