CPPC7-A3B6-24.576TS
Manufacturer
Cardinal Components
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
CPPC7-A3B6-24.576TS PDF
Type Description
Series:FIPO™ CPP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):45mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)