
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si571 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 160 MHz |
| Function: | Enable/Disable (Reprogrammable) |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 2.25V ~ 2.75V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±30ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 108mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 571FDC000136DG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 14.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC XO 768.0000MHZ CML SMD
XTAL OSC XO 173.370748MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC XO 156.2539MHZ 3.3V LVD
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVDS
COMPRESSION SPRING