
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 353 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 74.25 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 30mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 353SB5C742T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 27.0950MHZ HCMOS
XTAL OSC XO 96.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 74.2500MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ HCMOS
XTAL OSC XO TTL OUTPUT DIP