
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si590 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 500 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 100mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 590FB500M000DG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 34.5600MHZ HCMOS
XTAL OSC XO 350.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 500.0000MHZ LVDS SMD
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5MM
CONN PLUG MALE 13P SILV SLDR CUP
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP