
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si591 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 10 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 100mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 591BB10M0000DG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 80.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 1.0000GHZ LVPECL
XTAL OSC XO 6.1760MHZ HCMOS SMD
CAP CER 1210 1.2NF 16V ULTRA STA
XTAL OSC VCXO 624.6938MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVDS SMD
VARIABLE TRANSFORMER, 15-COIL GA