
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si590 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 61.44 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CML |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±7ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 110mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 590KD61M4400DGR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 156.253906MHZ HCMOS
XTAL OSC XO 433.3333MHZ LVDS SMD
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
CONN RCPT MALE 17P SOLDER CUP
XTAL OSC XO 61.4400MHZ CML SMD
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM