
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si530 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 1.09 GHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 121mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 530AB1090M00DG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 38.8800MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCSL
XTAL OSC XO 1.0900GHZ LVPECL SMD
TWINAX 20AWG SHLD 78 OHM