7C-77.760MBE-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 77.7600MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
7C-77.760MBE-T PDF
Type Description
Series:7C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:77.76 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)