500SEAA61M5000ACF
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 61.5000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
500SEAA61M5000ACF PDF
Type Description
Series:Si500S
Package:Bag
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:61.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):22mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)