
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 353 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 16.384 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 30mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 353SB6A163T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CLCC 7.00X5.00X1.30 MM, 2.54MM P
XTAL OSC XO 669.3265MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 156.253906MHZ LVDS
CONN RCPT MALE 16P GOLD SLDR CUP
XTAL OSC VCXO 16.3840MHZ HCMOS
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 20V
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC