AMPMEFD-2.0972T3
Description
MEMS OSC XO MHZ SMD
DataSheet
AMPMEFD-2.0972T3 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:2.0972 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:-
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)