570MCA001978DGR
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSCILLATOR
Catalog
Oscillators
DataSheet
570MCA001978DGR PDF
Type Description
Series:Si570
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:204.8 MHz
Function:Enable/Disable (Reprogrammable)
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±7ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):130mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)