
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHT70 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 20 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, TTL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 30mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CHT70C2002MNT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 1.2160GHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 62.5000MHZ LVDS
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
CAP CER 0.027UF 16V X7R 1808
CAP CER 0.15UF 250V X7R 2225
DC DC CONVERTER +/-12V 2W
XTAL OSC XO 20.0MHZ 2.5V SMD