580L192X2CAT
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
580L192X2CAT PDF
Type Description
Series:580
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:19.2 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.065" (1.65mm)