
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-636SCE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS, TTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 9mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of SG-636SCE 40.0000MC: ROHS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 1.1520GHZ LVDS SMD
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
FUSE CARTRIDGE 80A 15.5KVAC
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS TTL
CONN HEADER VERT 14POS 2MM