
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SaRonix-eCera™ FN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 96 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 55mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of S1613A-96.0000(T) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
OSC XO 156.25MHZ
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ HCMOS
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVCMOS
LED COB CXA1816 NEUTRAL WHITE SQ
CONN RCPT 40POS 0.05 GOLD SMD
XTAL OSC XO 96.0000MHZ LVCMOS
CONN SMA JACK STR 50OHM COMPRESS