
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 656C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 62.5 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 65mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.073" (1.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 656M6254C2T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 172.0000KHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCMOS
XTAL OSC XO SMD
XTAL OSC XO 1.96608GHZ CML SMD
XTAL OSC XO 62.5000MHZ HCMOS SMD
PWR ENT RCPT NEMAL21-30 STR SCRW
CONN RCPT MALE 26POS GOLD CRIMP