YD2500002
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
YD2500002 PDF
Type Description
Series:YD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:25 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)