CHT25C24C7PNT
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 24.576MHZ 2.5V SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
CHT25C24C7PNT PDF
Type Description
Series:CHT25
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±150ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)