545CAA100M000ABG
Description
XTAL OSCILLATOR
DataSheet
545CAA100M000ABG PDF
Type Description
Series:Ultra™ Si545
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):127mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.056" (1.43mm)