SIT3521AI-4C333-3Y50.000000S
Description
MEMS OSC DCXO 50.0000MHZ HCSL
DataSheet
SIT3521AI-4C333-3Y50.000000S PDF
Type Description
Series:SiT3521, Elite Platform™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:DCXO
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCSL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±745ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):80mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-VQFN Exposed Pad
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)