TTETAEJANF-50.000000
Manufacturer
Taitien
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
TTETAEJANF-50.000000 PDF
Type Description
Series:TT
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:50 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±500ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):6mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)