VWEUBCJANF-50.000000
Manufacturer
Taitien
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
VWEUBCJANF-50.000000 PDF
Type Description
Series:VW
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)