656P8673I2T
Description
XTAL OSC XO 86.7000MHZ LVPECL
DataSheet
656P8673I2T PDF
Type Description
Series:656P/L
Type:XO (Standard)
Frequency:86.7 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):88mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.073" (1.85mm)