590CC32M8200DGR
Description
XTAL OSC XO 32.8200MHZ CMOS SMD
DataSheet
590CC32M8200DGR PDF
Type Description
Series:Si590
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:32.82 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):90mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)