ABDFVCTCXO-25.000MHZ-L-2-CT
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCTCXO 25.0000MHZ LVCMO
Catalog
Oscillators
DataSheet
ABDFVCTCXO-25.000MHZ-L-2-CT PDF
Type Description
Series:ABDFVCTCXO
Package:Strip
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:25 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±280ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:14-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.15mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)